14-12-2022

Připravili jsme architektonické řešení rodinného domu na Dobříši

Standardní aktualita

Mezi naše letošní projekty patří již několikátý architektonický návrh rodinného domu. Tentokrát jsme na požadavek investora připravili studii umírněného a zároveň moderního rodinného domu na Dobříši.

Spread the love

Jasným zadáním investora bylo vytvořit takový architektonický návrh, který bude splňovat požadavky na účelnost a především celkovou energetickou úsporu objektu. Vzhledem k tomu, že se nebude jednat o výstavbu na zelené louce, nýbrž rekonstrukci, byť rozsáhlou, byly stavební úpravy navrženy tak, aby byl stávající objekt zachován ve své suterénní části i části 1NP.

Pro celkové zvětšení uvažovaného prostoru byla na místě původního přístavku v 1NP navržena přístavba, která byla výškově dorovnána do úrovně 2NP a hmotově přičleněna ke stávajícímu objektu.

V úrovni 2NP bylo navrženo odstranění stávajícího podkroví, střechy až do úrovně stávajícího věnce. Následně byla navržena nástavba 2NP, která bude zastřešena pultovou střechou, vizuálně schovanou za převýšenými atikami tak, aby vzhled objektu vyvolával dojem moderní funkcionalistické vily s plochou střechou.


Zpět na přehled

Inspirujte se našimi realizacemi

Dokončili jsme 100+ projektů po celé ČR

Aktuality z poslední doby

 • Aktualita

  26-6-2023

  Interiéry pro Apartmánový dům Rejštejn

  Pro Apartmánový dům v Rejštejně jsme v minulých týdnech připravili návrhy interiérů, ze kterých máme skvělý pocit. Bude to skvělý projekt.

  Číst více
 • Aktualita

  8-4-2023

  Hrubá stavba v obci Vysoký Újezd úspěšně dokončena.

  Dokončili jsme hrubou stavbu moderního rodinného domu ve Vysokém Újezdu. Dům je kompletně zavřený velkoformátovými okny.

  Číst více
 • Aktualita

  20-3-2023

  Rodinný dům v Újezdu nad Lesy v režimu design&build

  Další z mnoha projektů, které stavíme v režimu design&build - od studie, přes projekt až po kompletní výstavbu.

  Číst více